производ

 • Aluminum CNC Milling Parts

  Алуминиумски ЦПУ делови за глодање

  прецизна обработка со елоксирање на природата, сложена обработка на обработка и шарено елоксирање, обработена суровина.
 • Carbon Steel CNC Machining

  Јаглероден челик CNC обработка

  Мала нарачка CNC струг машина за вртење Цртање високопрецизни резервни делови Име на производ Мала порачка CNC струг машина за вртење Цртање висока прецизност на резервни делови Материјал не'рѓосувачки челик, алуминиум, месинг, челик, бакар, пластика, итн. Сертификат ISO9001, SGS, TS16949, ROHS процесно вртење, мелење, дупчење, мелење, полирање и така натаму;Деловен опсег CNC обработка, лиење, таа...
 • Stainless Steel CNC Machining

  CNC обработка од нерѓосувачки челик

  Прецизни делови за CNC обработка од нерѓосувачки челик Спецификации: Име на производ: Dongguan прилагодени прецизни нерѓосувачки челик Метални CNC делови за вртење Материјал: не'рѓосувачки челик, алуминиум, месинг, челик, бакар, пластика, итн. -Полирање, итн Сертификат: ISO9001, SGS, TS16949 Процес: вртење, мелење, дупчење, мелење, полирање и така натаму;Обем на деловно работење: CNC обработка, прототип на пластика, обликување на пластика Испорака: 7-15 дена по...
 • Plastic CNC Machining

  Пластична CNC обработка

  ЦПУ деловите за обработка обично се користат за проекти кои бараат еднократни до повеќе стотици делови.Од пластика до метал, од мали количини до потреби за масовно производство или како една премостувачка врска помеѓу концептниот дизајн и целосното производство, како и една нарачка пред производство во сопствени количини. Карактеристика Материјал јаглероден челик, легиран челик, бакар, нерѓосувачки челик итн .Големина M2-M36. Приспособено според вашиот цртеж.Услуги OEM, дизајн, прилагодено Површинска обработка Пасивација ...
 • EDM Machining Accessories

  Додатоци за обработка на EDM

  Делови за обработка на EDM Основниот процес на EDM е многу едноставен, што е електрична искра се создава помеѓу искра на електродата со кој било електрично спроводлив материјал, обично се однесува на некои од сложените клучни точки, пластични калапи, поткопување и мала површина, итн, нашите капацитети способноста за работните парчиња е дебела до 16 инчи, а аглите се заострени до 30+ степени.Нашето фино сечење на жица може да произведе вистински форми и агли до 0,001” со...
 • ALuminum CNC Turning Components

  Алуминиумски CNC вртечки компоненти

  CNC делови за вртење: Нашите CNC стругови овозможуваат голема брзина и висококвалитетно вртење и на пластиката и на металите.Процесот на вртење овозможува да се генерираат сложени надворешни геометрии и внатрешни дупки.Нашиот капацитет за вртење е достапен за еднократно до сериско производство на вашите компоненти.Исто така, машина за вртење со сложено глодање со кула за алати со поголема ефикасност.Предност на машината за вртење (1) Скратете го синџирот на процесот на производство на производи и подобрете ја ефикасноста на производството.Тур...