производ

Пластична CNC обработка

Краток опис:


Детали за производот

Ознаки на производи

ЦПУ деловите за обработка обично се користат за проекти кои бараат еднократни до повеќе стотици делови.Од пластика до метал, од мало количество до потреби за масовно производство или како една премостувачка врска помеѓу концептниот дизајн и целосното производство, како и една нарачка пред производство во сопствени количини

Карактеристика

Материјал јаглероден челик, легиран челик, бакар, нерѓосувачки челик, итн.
Големина M2-M36.Прилагодено според вашиот цртеж.
Услуги OEM, дизајн, прилагоден
Површински третман Пасивација
*Полирање
*Елоксирање
*Минирање со песок
* Позлата (боја, сина, бела, црн цинк, Ni, Cr, калај, бакар, сребро)
* Облога со црн оксид
*Отфрлање на топлина
*Поцинкување со топло поцинкување
*Превентивно масло од 'рѓа
Сертификат ISO9001:2008,ISO14001:2004,ROHS
Апликација Автоделови, Електрични апарати, Уреди за комуникација, Медицински уреди
Контрола на квалитет ISO стандард, 100% инспекција на целиот опсег преку производството
Служба по продажбата Ние ќе го следиме секој клиент и ќе ги решиме сите ваши проблеми задоволни по продажбата

Предност

1. Нудејќи видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2. Производство според точноста на цртежите, мерење на склопот за откривање на функцијата и строга контрола на квалитетот за да се обезбеди стапка на враќање 0

3. 99% нарачки може да се обезбеди време на испорака

4. Материјалите што ги користиме се оптимални

5. Конкурентната фабричка цена со ист квалитет и услуга

6. Најсоодветниот метод на пакување на различни производи.

CNC machining


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Поврзани производи