производ

Леење од алуминиумска легура

Краток опис:


Детали за производот

Ознаки на производи

Прифатени се приспособени дизајни.

Нарачките OEM/ODM се добредојдени.

Ние сме специјализирани во производството според примерокот или отпечатокот на нашите клиенти.Ве молиме слободно контактирајте со нас

како добар пријател ако сте заинтересирани за нашите производи и услуги.

Царински делови за леење со висока прецизност

Подготовка и правење мувла Тип Единечна празнина/мути-шуплина за исти делови/ семејна празнина
2-3 заменет калап за замена
материјал SKD61, H13, Dievar, QDN, 8407, 2234V, TQ1, 2343, 45#Steel, итн
димензија Според цртежот или примерокот.
процес Полирање/Минирање со песок/EDM/Тексттура/Мелење/Преттретман/Калење/CNC обработка/
сечење на жица/Anealing/итн
Делови за кастинг Материјал легиран челик, челик, алуминиум, итн.
Завршено/површина Облога во прав/Позлатена/Боење со анодизирање/минирање со песок/позлатена со никел/
електрично позлатен/Поцинкуван/ итн
Дизајн Софтвер CAD/UG/Pro-E/Solid works/JSCAST-V8/Flow 3D/
Сертификати ISO, SGS, Rohs
Делови за кастинг Апликација Прецизни метални делови и компоненти/Компјутерски периферни уреди/Електронски компоненти за потрошувачи/Медицински инструмент/индустриски компоненти/Телекомуникациски компоненти/Резервни делови за автомобили/Светло куќиште/Прибор за мебел


Предност

1. Нудејќи видео и фотографии со детали слободно за време на производството.

2. Производство според точноста на цртежите, мерење на склопот за откривање на функцијата и строга контрола на квалитетот за да се обезбеди стапка на враќање 0

3. 99% нарачки може да се обезбеди време на испорака

4. Материјалите што ги користиме се оптимални

5. Конкурентната фабричка цена со ист квалитет и услуга

6. Најсоодветниот метод на пакување на различни производи.

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Поврзани производи