производ

 • Aluminum CNC Milling Parts

  Алуминиумски ЦПУ делови за глодање

  прецизна обработка со елоксирање на природата, сложена обработка на обработка и шарено елоксирање, обработена суровина.
 • Stamping Aluminum

  Печатење на алуминиум

  Предности на делови за штанцување Бидејќи обработката на пресата често се изведува на собна температура, таа се нарекува и ладно печат.Формирањето со печат е еден од методите за обработка на метал под притисок.Тоа е инженерска технологија за формирање материјал заснована на теоријата на деформација на метална пластика.Суровините за обработка на штанцување се генерално лим или лента, па затоа се нарекува и печат на лим.(1) Димензионалната точност на деловите за печат ја гарантира калапот, а има иста ...
 • Injection Molds Parts

  Делови за калапи за инјектирање

  Како водечки кинески производител на калапи за вбризгување на пластика, ние сме специјализирани за изработка на различни калапи за инјектирање на пластика за автомобили, домашни апарати, медицинска опрема, електроника и спортска опрема, како и општи индустриски OEM апликации.Нашата компанија зафаќа површина од повеќе од 3.800 квадратни метри работилница, опкружена со удобен транспорт.Во моментов, нашата група достигнува повеќе од 150 одлични производители на алатки во Кина и капитални средства до повеќе од 15 милиони јени.Нашиот капацитет е...
 • Zinc Alloy Die Casting

  Леење од цинк од легура

  Леење со матрици Што е кастинг?Лиење под притисок се нарекува Леење со матрица Метод на леење со матрица во кој течност од стопена легура се истура во комора под притисок, празнина од челичен калап се полни со голема брзина и течноста од легура се зацврстува под притисок за да се формира лиење.Предност и недостаток на леење: Предност: добар квалитет висока производна ефикасност добра цена Недостаток: ограничен материјал само алуминиум цинк магнезиум олово бакар калај досега може да се користи за лиење.Експе...
 • Aluminum Alloy Die Casting

  Леење од алуминиумска легура

  Прифатени се приспособени дизајни.Нарачките OEM/ODM се добредојдени.Ние сме специјализирани во производството според примерокот или отпечатокот на нашите клиенти.Ве молиме слободно контактирајте не како добар пријател доколку сте заинтересирани за нашите производи и услуги.Царински делови за леење со матрица со голема прецизност Подготовка и изработка на мувла Тип Единечна празнина/мути-шуплина за истите делови/ семејна празнина 2-3 заменет калап за размена на материјал SKD61, H13, Dievar, QDN, 8407, 2234V, TQ1, 2343, 45#Steel , итн димензија Согласно...
 • Carbon Steel CNC Machining

  Јаглероден челик CNC обработка

  Мала нарачка CNC струг машина за вртење Цртање високопрецизни резервни делови Име на производ Мала порачка CNC струг машина за вртење Цртање висока прецизност на резервни делови Материјал не'рѓосувачки челик, алуминиум, месинг, челик, бакар, пластика, итн. Сертификат ISO9001, SGS, TS16949, ROHS процесно вртење, мелење, дупчење, мелење, полирање и така натаму;Деловен опсег CNC обработка, лиење, таа...
 • Stainless Steel CNC Machining

  CNC обработка од нерѓосувачки челик

  Прецизни делови за CNC обработка од нерѓосувачки челик Спецификации: Име на производ: Dongguan прилагодени прецизни нерѓосувачки челик Метални CNC делови за вртење Материјал: не'рѓосувачки челик, алуминиум, месинг, челик, бакар, пластика, итн. -Полирање, итн Сертификат: ISO9001, SGS, TS16949 Процес: вртење, мелење, дупчење, мелење, полирање и така натаму;Обем на деловно работење: CNC обработка, прототип на пластика, обликување на пластика Испорака: 7-15 дена по...
 • Plastic CNC Machining

  Пластична CNC обработка

  ЦПУ деловите за обработка обично се користат за проекти кои бараат еднократни до повеќе стотици делови.Од пластика до метал, од мали количини до потреби за масовно производство или како една премостувачка врска помеѓу концептниот дизајн и целосното производство, како и една нарачка пред производство во сопствени количини. Карактеристика Материјал јаглероден челик, легиран челик, бакар, нерѓосувачки челик итн .Големина M2-M36. Приспособено според вашиот цртеж.Услуги OEM, дизајн, прилагодено Површинска обработка Пасивација ...
 • EDM Machining Accessories

  Додатоци за обработка на EDM

  Делови за обработка на EDM Основниот процес на EDM е многу едноставен, што е електрична искра се создава помеѓу искра на електродата со кој било електрично спроводлив материјал, обично се однесува на некои од сложените клучни точки, пластични калапи, поткопување и мала површина, итн, нашите капацитети способноста за работните парчиња е дебела до 16 инчи, а аглите се заострени до 30+ степени.Нашето фино сечење на жица може да произведе вистински форми и агли до 0,001” со...
 • ALuminum CNC Turning Components

  Алуминиумски CNC вртечки компоненти

  CNC делови за вртење: Нашите CNC стругови овозможуваат голема брзина и висококвалитетно вртење и на пластиката и на металите.Процесот на вртење овозможува да се генерираат сложени надворешни геометрии и внатрешни дупки.Нашиот капацитет за вртење е достапен за еднократно до сериско производство на вашите компоненти.Исто така, машина за вртење со сложено глодање со кула за алати со поголема ефикасност.Предност на машината за вртење (1) Скратете го синџирот на процесот на производство на производи и подобрете ја ефикасноста на производството.Тур...